انواع نرم افزارها برای  پیاده سازی پروژه های دانشگاهی

در این بخش به معرفی برخی نرم افزارها برای پیاده سازی پروژ دانشگاهی پرداخته می شود. برای انجام پیاده سازی پروژه و پایان نامه به نرم افزار ی مختص موضوع نیاز هست که دقیقا ایده خود را در آن پیاده سازی کرد و خروجی مطلوب را بدست آورد.

 نرم افزار MATLAB:

برنامه کامپیوتری است که برای کسانی که با محاسبات عددی و بویژه جبر خطی سر و کار دارند، تهیه شده است. این نرم افزار برای پیاده سازی موضوعات پردازش تصویر و شبکه ها نیز بکار می رود.

 نرم افزار Weka:

نام یک نرم‌افزار آزاد است که شامل مجموعه‌ای از الگوریتم های یادگیری ماشینی و داده‌کاوی می‌شود. این ابزار در دانشگاه وایکاتو در کشور نیوزلند توسعه داده شده است.  وکا در تحلیل داده‌های عظیم کاربرد دارد.

شبیه ساز شبکه NS2 :

 NS2 یک شبیه ساز شبکه های مخابراتی است که کاملا با زبان C یا C++ نوشته است که از یک مفسر بنام  TCl (Tool Command Language) استفاده می کند این شبیه ساز رایگان می باشد و از سایت The Network Simulator - ns-2  قابل دانلود می باشد این شبیه ساز بروی سیستم عامل یونیکس یا لینوکس تست شده است و با استفاده از نرم افزار Cygwinn بر روی سیستم عامل ویندوز نیز قابل اجرا می باشد قابل ذکر است که کرنل اصلی این شبیه ساز با زبان C++ نوشته شده است ولی کاربر از طریق زبان TCL با آن ارتباط برقرار می کند. از طریق دستورات TCL مجموعه ویژگی های شبیه ساز (توپولوژی شبکه، مشخصات لینک، نوع ترافیک یا پرتکل و غیره)، سناریو شبکه تحت مطالعه (نسل و قطع اتصالات، تغییر توپولوژی شبکه و غیره) پردازش ضبط داده ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار برای شبیه سازی موضوعات شبکه مختلف مانند شبکه های حسگر، شبکه های موردی، شبکه های موردی سیار.

 نرم افزار RapidMiner:

نرم افزار RapidMiner یکی از پرکاربرد ترین نرم افزارهای داده کاوی طی سال های اخیر بوده است. متن باز بودن و استفاده از کتابخانه های آن برای برنامه نویسان به همراه امکان استفاده از محیط گرافیکی آن بدون استفاده از دانش برنامه نویسی باعث گشته طیف متنوعی از کاربران به سراغ این ابزار متمایل گردند. تنوع الگوریتم های آماده سازی و مدلسازی در این ابزار باعث شده تا بسیاری از پروژه های تحقیقاتی، آکادمیک و همچنین پروژه های اجرایی حداقل بخشی از روند پیاده سازی مدل ها را در این ابزار مورد آزمایش قرار دهند. کاربرد این نرم افزار برای پیاده سازی تکنیک های داده کاوی و متن کاوی می باشد.

 نرم افزار CloudSim:

کلودسیم یک toolkit (کتابخانه) منبع‌باز و رایگان برای شبیه‌سازی سناریوهای محاسبات ابری است که در آزمایشگاه CLOUDS در دپارتمان علوم کامپیوتر و مهندسی نرم‌افزار دانشگاه ملبورن طراحی شده است.

 نرم افزار opnet:

شبیه ساز OPNET امکان طراحی و مطالعه شبکه های مخابراتی ، ادوات شبکه و پروتکل های موجود در شبکه های مختلف را به آسانی فراهم می سازد. OPNET آپنت یک شبیه ساز تجاری می باشد که برای شبیه سازی پروتکل های مختلف در شبکه های با رنج بسیار متنوع استفاده می شود. این نرم افزار بر روی سیستم عامل های Windows و Solaris قابل نصب می باشد. این نرم افزار برای پیاده سازی شبکه بخصوص مسیریابی در شبکه های سیار موردی زیاد بکار می رود.

نرم افزار GrinSim :

گرید سیم Grid Sim یک الگوی نرم افزاری است که کاربران را قادر می سازد تا خصوصیات منابع گرید و شبکه ها را با پیکربندی های گوناگونی مدل سازی و شبیه سازی کنند. با استفاده از گریدیسم می توان این امکان را به وجود آورد که هر کاربر دارای " واسط منابع " متعلق به خود باشد. نظر به اینکه هر کدام از این زمان بندها منابعی مانند منابع موجود در سیستم های خوشه ای را در یک حوزه مدیریتی ساده کنترل می کنند، اما قادرند کنترل کاملتری در سرتاسر سیاست به کار رفته در تخصیص منابع گرید داشته باشند.


Copyright © 2015 ArtaSeminar.com- Designed By ElbayTeam